poniedziałek, 24 października 2011

Plakat filmu "Mario Barth: Na własnej skórze"

Oficjalny plakat dokumentu o japońskim tatuażu "Mario Barth: Na własnej skórze" w reżyserii Billy'ego Burke, który będzie można obejrzeć podczas Body Art Convention w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Projekcje filmu odbędą się dwukrotnie - 12 listopada o godz. 19 i 13 listopada o godz. 17. Wstęp na seans - 10 zł od osoby. Wśród widzów rozlosujemy darmowe płyty z filmem.
Podczas konwencji będzie też można kupić film. Płytki będą dostępne na stoisku portalu Hardcore Tattoo. Cena filmu - 30 zł. Amerykański tatuator Mario Barth stał się swoistym przewodnikiem po świecie rodziny Horitoshi, mistrzów starożytnej sztuki tebori – tradycyjnej japońskiej techniki tatuowania.
 Od kiedy kojarzone z przestępczym światem Yakuzy tradycyjne tatuaże tebori zostały oficjalnie zabronione przez japońskie prawo, sztuka tatuowania stała się nielegalna i zeszła do podziemia. Film „Under The Skin” to pierwsza w historii podróż do tego podziemnego świata, który na co dzień pozostaje ukryty dla postronnych. Widzowie mają wreszcie możliwość zajrzenia do zamkniętego grona mistrzów, poznają ich wielowiekową kulturę, egzotyczną ojczyznę i mitologię związaną z tradycyjną japońską sztuką ozdabiania ciała tatuażami.
Mario Barth zapuszcza się w ukryte uliczki Tokio, tatuuje się w zakazanych studiach i uczestniczy w zamkniętych dla obcych świętach i rytuałach związanych ze światem tatuaży tebori. Szacunek i zaufanie, jaki udaje mu się zyskać u rodziny Horitoshi, wprowadza go, jako jedynego do tej pory obcokrajowca, do świata pilnie strzeżonego i całkowicie ukrytego przed oczami niewtajemniczonych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz