piątek, 4 listopada 2011

Z Body Art Convention na wystawę Beksińskiego

Bardzo fajnie się złożyło, że w weekend, kiedy będzie odbywała się impreza Body Art Convention (12-13 listopada), w Warszawie będzie jeszcze jedno niezwykle atrakcyjne wydarzenie - wystawa prac Zdzisława Beksińskiego.
Postać Zdzisława Beksińskiego jest dobrze znana w kraju i za granicą. Jego twórczość silnie zaznaczyła sztukę polską drugiej połowy dwudziestego wieku. Artysta miał ogromny wpływ na wielu polskich tatuatorów.

Charakterystyczne cechy stylu Beksińskiego to między innymi zniekształcenia figur ludzkich. Był on przeciwnikiem reportażu fotograficznego uważając, że fotografia, tak jak malarstwo, powinna przekształcać rzeczywistość, a nie tylko ją relacjonować. Jego rysunki są pełne trwogi, seksu, sadyzmu i cierpienia, natomiast obrazy przedstawiają fantastyczne, psychodeliczne pejzaże, postacie, budowle i krzyże o silnych barwach, z wielką ilością szczegółów.

50 obrazów, 100 rysunków i 100 zdjęć, które zostaną zaprezentowane w Domu Artysty Plastyka, należy do kolekcji Piotra Dmochowskiego. Od szeregu lat była ona zdeponowana w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie.


Wernisaż wystawy odbędzie się już w poniedziałek (7 listopada) o godz. 18.

Galeria DAP | Galeria LUFCIK - Dom Artysty Plastyka, ul. Mazowiecka 11a, Warszawa
Wystawa potrwa do 20 listopada.

Wstęp na wystawę: 10 zł


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz